ahoj, pěstujeme dýně hokkaido a rostlinky nechávám pnout po konstrukci, především kvůli slimákům. Všiml jsem si ale, že dokud ležely na zemi, tak vyhazovali boční kořínky. Tak si říkám, jestli se tímto zavěšením nezmenší úroda, protože by těma kořínkama rostlina příjmala víc živin po celé délce. Díky...

Prohlédnuto: 281 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Ahoj, já neporadim - spíš se zvědavě zeptám - pěstování hokayda ze spec. semen nebo stačí z běžně koupené v samošce?

Slyšel jsem, že o dýně je téměř nulová starost, můžeš to potvrdit či ne? 

Díky

no já pěstuju z koupených (jsou ale bio), ale určitě ti to půjde i z normálně koupených v obchodě nebo na trhu. Ještě jsme měli pár semínek z Gengelu (http://www.gengel.webzdarma.cz/). Jinak rostou hezky, pokud ti je v začátku nezežerou slimáci.Taky mají rádi půdu bohatou na živiny, takže před vysetím třeba zapracovat kompost. nebo je přímo na kompost vysadit..já je teď občas zaliju jíchou z kopřiv...

Jo, kompost prý doslova žerou:)...Letos jsem to asi propásl, ani kompost nemám extra, tak příští rok...Měl jsem doma jednu hokaido z obchodu-nebio a vydržela uskladněná od září až do jara - to je dobrá nouzová potravina

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby