Hledám majitele pozemku (využívaného či nově nabytého) v Praze nebo okolí, který by měl zájem vytvořit ve spolupráci se mnou, studentkou ČZU,  permakulturní design zaměřený na rostlinnou i živočišnou produkci a následně jej realizovat. Jedná se o diplomovou práci, takže projekt bude skutečně důkladně konzultován a upravován, což by víceméně zaručilo jeho smysluplnost a funkčnost. Za jakékoli rady, nápady a doporučení budu moc ráda! 

Prohlédnuto: 850 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Četla jsem, že když se na tentýž pozemek zasadí brukvovité rostliny (zelí, kapusta), zajíci a srnky si vyberou je a semenáčky nechají. Na pozemek připlul oves, semena vyklíčila a nový spásají srnky. Ptáci se zasloužili o malé hložinky, které srnky také okusují. Navíc zemědělci jim připravili pastvu v podobě ozimů, které zatím dávají přednost.Zásoba semen by byla obrovská, kdyby to tam předtím zemědělci pravidelně nekropili totálním herbicidem.

Určitě, přirozená sukcese je  pro mne úžasná věc, taková geneze.... Několikrát jsem nechal něco ladem a naopak jsem z monokultury rákosu vytvořil nádherné louky, dokonce i s orchidejema.... můžeme se jen domnívat, kde se ty semínka berou a jak dlouho v zemi zůstanou, zvláště, když nikde v okolí nic podobného neroste.Dokonce jsem na louce nechal bodláky a záplava nádherných motýlů mi vyrazila dech, i když na mne všichni skrze bodláky cenili zuby a hrozili pěstí.Pak přišli  dobytci z rostlinolékařské správy, vytasili zákony, dostal jsem flastr za šíření invazivních organismů a už jsem sekal, jak oživot. Motýlové, i ti vzácní zase zmizeli. Jak vidno, bez těch úřadů bych si ani neutřel zadnici, z čehož prýští můj kladný vztah k voldemordům.

jarda bon jovi:  hehe. mě vyrazila dech omamná vůně bodláků, ta jemnost mi až přivřela oči, hluboce jsem se poklonila a zjevila se bodláková déva. Soused na nás seslal taky ouředníky z rostlinolékařské správy( milí lidé to byli  ), ale ti byly nadšení stejně jako my:-) a sousedovi to moc nepomohlo, smířil se a my jsme museli jen omezit bodláky a tak jsme se mezi nimi procházeli a občas nějaký sejmuli, stejně dozrála semena:-) a letěla  na potřebná místa:-)   Bodláky tam už nejsou a je tam pestrost, diversita, štědrost , život... je tam boží ochrana a je tam štastná země.   A s posledním větrem se umístil na jedné bříze dlouhý igelit, kde se vzal tu se vzal....

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby