Budte zdravi:-)
Mam prekrasny napad, ktery si hyckam v srdci uz nejaky rok. Vznikl by tak uzasny kousek zeme pro zklidneni a uspokojeni chuti z mistnich zdroju a bez odpadu. Mistecko, kde v noci zari hvezdy neruseny ve sve nesmirne velkoleposti. Kde sumi les a auto je vzacnost, kam se chodi zviratka radovat z kvetoucich luk a vodicka zivotodarna zde prameni..nabizim uprimne jednani a konani, radostne tvoreni a sdileni, bohate zkusenosti s minimalismem a uctou k prirode, stavbou prirodnich domu a velikou Laskou ke vsemu zivemu.
Ma duse indiana netouzi vlastnit Zemi, jen o ni s bezpodminecnou Laskou pecovat a radovat se z jejich plodu.
Mate zajem?:-)
Necht nad Vami hvezdy bdi.
Láskomír

Prohlédnuto: 283 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Jak vypadá v praxi láska vůči predátorům? Třeba když neoplotím zahradu, přiběhnou divočáci a úrodu zdecimují, já pak nemám co jíst. Budu pak místo hladu naplněn láskou ke všemu živému?

Martin Horňák: Hele, nekrafej mu do toho. Prostě si žaludek naplní láskou.

Si chci rozšířit obzory, jsou ještě věci mnou neprobádané a co si budeme povídat, než cpát peníze do jídla (v mém případě = černá díra) tak bych se rád naučil žít z lásky, bohužel mám ale vždy po 2 hodinách hlad, láska neláska.

Martin Horňák: To my už asi nepochopíme.

Panove, nevytvarejte si domnenky. Neznate zadne podrobnosti. Pet let ziji na miste, ktere neni oplocene a srnek i divocaku je v okoli dost. Nikdy mi nic ani neochutnali. Z ceho mame strach, cemu davame pozprnost a energii, to pritahujeme:-)

tak to ti fakt závidím

já když nechám jeden dřevěný kolík v poli 50ha tak je druhý den úplně jinde

zajíc mi prolézá pletivem jako po žebříku až natrefí na tů správnou "díru", což je asi tím, že je zahrada plná dobrot

o myších ani nemluvě

nebo jinde, nálety na 3ha louky, takový pěkný borovičky, na vánoce pro známý, no omlácený jako sviňa a to se zvířat nebojím, tak nevím čím to přitahuju, asi mám kolem sebe zvířata co jsou ještě zvířata a ne nějaký zdegenerovaný cosi

takže fakt závidím, nebude o tom nějakej kurz? že bych zlepšil svoje bytí

Martin Horňák: Stačí pozitivně myslet a veškerá zvěř vychcípá hlady, protože si už ani nekousne.

Osobne si myslim, ze by si zaslouzila vsechna zviratka vice svobody a lasky. Co jich rocne zemre na silnicich, pri znich na polich, na jatkach apod. Prichazi stale vice o prostor k zivotu a pritom jsou jeho soucasti stejnou merou jako my. Clovek neni vic, ma rozum a silu, mel by ty slabsi chranit, ne zabijet a zneuzivat...jen muj nazor. I proto bych rad na par stech metrech tvoril neco co primarne negeneruje jen kratkodoby zisk, ale trvalou hodnotu nejen pro cloveka.

Láskomír Dobrotivý: No, zvířata si svobodu představují tak, že můžou žrát i dobroty na našich zahradách, nebo třeba v našich kurnících :-D Příroda není jen o lásce, toleranci a spolupráci, někdy to je i hodně drsnej boj, konkurence a vzájemné požírání. 

Tak samozrejme, pokud se na svete kazdy rok na jatkach usmrti 80 miliard zvirat, ryby v tom nejsou zapocitany a na silnicich jen u nas je zabito pres 3 miliony zvirat, na poli 60 tisic srncat kombajny a dalsi zemedelskou technikou, bereme jim prostor, tak pote se logicky do toho prostoru snazi dostat zpet. Ja jim to za zle nemam ani v nejmensim. Nejsem zadny aktivista, jen v tom vidim logiku a hodne sobecky zajem jednoho tvora, ktery nevi, co je to bezpodminecna Laska:-(

Láskomír Dobrotivý: No právě, prostoru(zdrojů) je omezené množství, ale jejich potřeba stále roste. To nutně vede ke konfliktu. Takže to pak vede k těžkému rozhodování, jestli zabíjet zviřátka, aby byl prostor pro lidi, nebo zabíjet lidi, aby byl prostor pro zvířátka. Jedině, že by láska dokázala nafouknout planetu.

Dobre je zacit u sebe. Tato prekrasna planeta uzivi uz dnes pres 10 miliard lidi. Mame tu spoustu prekrmenych lidi a navic se s jidlem nehezky plytva. To je fakt. Mame obrovskou moc tvorit a mame vzdy na vybranou. Tvorme s Laskou a radostne:-)

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby