Při pátrání po ovocných stromech a keřích jsem narazila na tento exotický kousek (mj. http://www.pawpaw.cz/). Máte s tímto "poupou" někdo zkušenosti?

 

Prohlédnuto: 2341 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Jo jo, tři mi umrzly. Nebo umrzli?Kdo umrznul??? voni... Nejsem v mrazové kotlině, mám to na jih, žádnej podmočenej pozemek, žádní hraboši a ´PAN pomolog konstatoval smrt následkem razu. Třetím rokem. 330 metrů nad mořem......

Tak jsem si přál, aby to  mohli ožírat děti.....Není mi přáno. Někomu to klidně může fungovat. Teda asi. Je to drahý jak čokoláda a.... nikde nic.1200 za kus

JBJ: Kde jste je koupil? Na tom webu mají stromky i za 800 Kč. Jen za 800 Kč :-) :-) :-) Myslela jsem si, že v tom indiánském banánu bude nějaký háček, a vida, je tam...

Jojo, to jsou ty následky dobrých rad na ekozahradních kurzech :-) To je to pak samej muďoul, tomel, dužistopka, fíkovník, pekan, mandloň, citrus :-) Asi to roste jenom optimistům.

Mám zasazené semenáče. Nabízí www.bambusarium.cz, stratifikované osivo, (od listopadu 2011). 5 semen  za 40 kč. Zpravidla vyklíčí všechna semena. Umrznutí v 300m.n.m.je trochu udivující. U mě, v 600m.n.m. zimují celkem v klidu. Jen u domu, kde je přezásobeno dusíkem, špatně vyzrával a vždycky ho 2/3 omrzly. Ale obrazil. Na "vyšisované" půdě, na louce "velké zahrady" roste bez chybičky. Pokud je v zemi  moc dusíku, pak bych to umrznutí chápal.  Cena ROUBOVANÉHO muďoulu jde rok od roku pomaličku dolu. Známý mi to vysvětloval tím, že při roubování muďoula je potřeba dodržovat mnoho specifických pravidel a tím je pak daná vyšší cena. Včetně nepříliš levného osiva pro podnože. Jinak mám i letos ve sklepě 10 semen, v květináčích. Plus cca 30 diospyros virginiana.Ten - totéž. 2/3 letorostu namrzne, ale za rok to dožene a překoná. Jen: U obou bacha na ariony. Hlavně asimina jim moc šmakuje.

QNX: Dužistopka? To jsou věci... Mandloň jsme měli celá dlooooouhá léta, plodilo to v množství tak na tři vánočky, ale zbavit se toho roští, to bylo unikum! Já se radši držím starých zavedených věcí, prostě už jsem asi na nějaké huráexperimenty stará nebo co :-)

Petra Stejskalová: Dužistopka = Hovenia dulcis.

další huráexperiment, ale třeba to někomu vyjde. Vymrzá to i v GB, tak v Podkrkonoší nám to asi nepůjde.

Jedna mandloň na tři vánočky? To je asi tak moje roční spotřeba, to by šlo :-)

QNX: Jedno zuřivé mandloňové křoví. Ovšem člověk musel předběhnout veverku... Jinak byly vánočky jenom s rozinkami :-) Jestli ten neřád opět vyrazí (doufám, že ne), odkopnu toho kousek a máte to u mně za tu nabídku s těmi dříny :-)

K tomu pawpaw, zadny zazraky bych od toho necekal .. sou tam pry problemy s opylenim, vynosy jsou nejiste, skladovatelnost zadna.. cili asi jen pro nadsence a citrusare .. rad bych dva stromky na koukani poridil ale to buhvikdy

Skúste prípadne http://asimina.webnode.sk/ , má dostatočné skúsenosti s pestovaním  + fórum kde sa tomu venuje http://www.porada.sk/t97276-p2-menej-zname-ovocie-a-jeho-pestovanie... . A ešte info z našej mailovej komunikácie :

Asiminu, považujem za najchutnejšie ovocie a pritom ho ľudia poznajú najmenej.
Asimina je strom budúcnosti. Som presvedčený že niečo tak dobré a
pritom nenáročné sa presadí a bude o pár rokov v každej záhradke.
Žiadny iný u nás pestovaný strom nemá
podobné chutné plody. Ja sám som ich v poslednej sezóne zjedol asi 30 kg.
Rád sa s Vami podelím o svoje skúsenosti z pestovania, ak nemôžete
prísť do Nitry
Všetky odrody mám samozrejme štepené na semenáčoch, alebo odkopkoch -
inak sa nedá :-)
 Napriek tomu, rozdiely v chuti a veľkosti  nie sú medzi
týmy top odrodami veľké - tieto odrody sú Davis, Prima, Overliese,
Sunflover, sú náročnejšie. Okrem toho sú zaujímavé aj: sunflover,
prima1216, overleese, davis, NC1, ithaca, prolific, sweet alice.
 S pomedzi semenáčov je vytriedená "odroda" Luigi. Pochádza
z najsevernejších častí rozšírenia Asimín v Kanade je rozšírená aj v
jednom vysokohorskom Alpskom údolí, kde úspešne prosperuje v drsných
klimatických podmienkach. Plody sú iba stredne veľké ale vyrovnané a
veľmi chutné.
Ani odborník pravdepodobne podľa vzhľadu a chuti nepozná ku ktorej
odrode plod patrí, jeho chuť závisí viac na podmienkach v akých rástol
na strome, než od toho akej odrody strom bol, hoci rozdiel medzi
odrodami samozrejme je, môže byť ale menší než rozdiel medzi plodmi z
toho istého stromu rovnakej odrody. :-)
Asiminy sa nedajú predávať ako voľnokorenné neujali by sa. Skutočne
Asiminu nemôžete nikdy
presádzať a ak tak iba tak aby ste neporušili koreňový bal. Takže
samozrejme v kvetináčoch alebo fóliových zakoreňovačoch ktoré sú pri
manipulácii ľahšie.
 Sadiť sa teda dajú celoročne pretože sú kontajnerované
ale treba postupovať citlivo.
Pri správnom rozhodnutí a následnej opatere môžete mať stromček ktorý
bude rodiť behom 1 - 2 rokov.
Bežne posielam aj na dobierku s dobrými výsledkami cez poštu to máte
za 2 dni doma a do jesene stihne ešte zakoreniť.

Na stránkách paw paw píšou o tom, že to není samosprašné. Dle literatury u nás kvete OK. Problém bude ve včasném dozrání. Takže k výběrové odrůdě by mohl stačit semenáč s nejistým dozráním. Generativním množením by se dalo po čase vyselektovat populace s dostatečnou adaptací na naše zimy a jara. Jako třeba u vlašáků a některých fíků. Vím o keřích fíkovníku u paty domu (hospody) u České Skalice. Rostou tam X let (cca 20) a plodí. Vlašské ořechy také pochází z jižnějších poloh. Obtížnou skladovatelnost bych taky neodsuzoval tak moc šmahem. Co třeba naše třešně? Skladovatelnost mizivá a přesto se pěstují mnoho generací. Ještě jsem muďoul neochutnal. A v ČR bude takových šťastlivců asi poskrovnu. Tak nemůžu posoudit, jestli je ten povyk jen reklama. Osobně se na ně těším a doufám, že je někdy (ještě za svého života) ochutnám. Podle mě bude brzy jakékoliv zpestření mezi sortimentem tuzemského ovoce dost vítanou záležitostí. Enewrgie jdou nahoru. A světe div se, už je to znát. Vejce za 10kč..... Na vesnici to bylo vždycky jídlo +/- zadarmo. Jen něco na přilepšenou (většinou zbytky od stolu) a něco na zimu. Osobně jsem velký zastánce, dotáhnout na území ČR co nejvíce produktivních rostlin. Budou potřeba.

Asimina je velmi perspektivni druh ovoce. Mam zkusebne zasazeno 10 stromku, tak uvidime. Mrazuvzdornost je srovnatelna s klasickym ovocem, takze by mela jit skoro vsude v CR narozdil od jinych exotickych druhu ovoce.

Mandlon roste bez problemu na jihu Moravy, u Hustopeci jsou dokonce velke mandlonove sady s asi 60 let starymi stromy. V mene priznvych lokalitach ale pouze na chranenem miste.

Fikovnik ma tu vyhodu, ze nektere odrudy plodi i na jednoletem dreve, takze nevadi, ze omrzne. Dulezite je poradne ochranit koreny senem, slamou nebo listim... Jinak je to skutecne plevel a roste bez jakekoliv zalivky nebo hnojeni, jedinym problemem je vymrzani. Hodne zalezi na poloze. Nekde vymrzne kazdorocne, nekde ve vetsine let jen omrznou konce letorostu. Hodne zalezi i na odrude. Vyplati se narizkovat u nas jiz rostouci a plodici rostliny, pripadne z jinych stredoevropskych zemi. Kdyby nekdo mel zajem, mam par zajimavych namnozeno a rad za neco vymenim.

Tomely planuju vysadit letos (asi 30 odrud) a necham nase klima, aby je vyselektovalo. Zdroj mam z Bulharska, 5 euro za prostokorenny stromek coz je min nez kolik u nas ve skolkach stoji jablon.

Klasicke kiwi jen v nejteplejsich lokalitach, ale tzv minikiwi (arguta, kolomikta) se da pestovat pouze vsude.

Tyhle "exoticke" rostliny jsou u nas dost predrazene, ale daji se sehnat mnohem levneji. Chce to jen trochu hledat.

Stepan L: Budeš ještě dovážet nějaké tomely z Bulharska? Bylo by možné se případně přidat s objednávkou? Případně i nějaké další zajímavé druhy? Dělám teď na projektu cca 0,5ha jedlého lesa pro zákazníka z jedné z nejteplejších poloh v ČR a tak bych mu tam rád vysadil i něco co si doma v drsných podmínkách dovolit nemůžu.

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby