PermaWeb obsahuje novou sadu skupin, která si klade za cíl, aby jsme se navzájem lépe poznali. Členství ve skupinách dříve odráželo spíše co člověka zajímá ale jelikož se zajímáme tak nějak o všechno, tak to nemělo příliš velkou informační hodnotu. Nově to je tedy tak, že členstvím ve skupině člověk oznamuje, co umí a co vlastní (pokud se rozhodne, že tuto informaci o sobě zveřejní tím, že se stane členem patřičné skupiny). Obsah jednotlivých skupin je přístupný všem a není třeba být jejich členem. Diskusní fóra jednotlivých skupin jsou součástí hlavního fóra, takže by si to mělo zachovat existující přehlednost. Tímto způsobem získáme lepší přehled o tom kdo má jaké dovednosti a zkušenosti. Existující uzavřené skupiny zůstanou zachovány.

 

V současné době síť obsahuje tyto nové skupiny:

 

Vyrábím ze Dřeva
Vyrábím z Kovu
Vyrábím z Textilu
Dělám Lidová Řemesla
Mám Zemědělskou Techniku
Jsem Designér(ka) Zahrad
Stavím Domy
Stavím Pece, Kamna
Pěstuji v Bytě
Pěstuji Zeleninu
Pěstuji Ovoce
Pěstuji Houby
Pěstuji Obilniny
Pěstuji Luštěniny
Mám Zahradu
Mám Statek
Mám Domácí Zvířata
Mám Hospodářská Zvířata
Včelařím
Vařím Vegetariánsky
Peču Vlastní Chleba
Seznamka

 

Přidáno 1.4.2011 Pěstuji Bylinky

Přidáno 2.4.2011 Dělám Jezírka, Čistírny

Přidáno 4.4.2011 Mám Vlastní Semínka

                            Kosím Kosou

 

Pokud máte návrhy na další, napište je do diskuze.

Prohlédnuto: 262 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Pěstuji bylinky :-)
Přidáno. Pěstuji Bylinky

Petra Stejskalová říká:
Pěstuji bylinky :-)
Mám divoká zvířata :-)

permaweb: Nebude z těch skupin, fór a blogů pouze chaos? Skupiny, forum a blogy jsou v podstatě to samé a moc velký rozdíl v tom (v podání ningu a zdejších uživatelů) není, ne? 

A co třeba skupiny :

Mám auto.

Mám TV.

Topím elektřinou.

Splachuji pitnou vodou.

Nakupuji v supermárketech.

Platím daně.

 

QNX: Členství ve skupině je pouze informace o dovednosti. Takže pokud hledám někoho kdo umí postavit kamna tak ho můžu oslovit přímo (a nemusí to člověk vydedukovat podle odpovědí na fóru). Zrovna tak může být pro někoho zajímavé se seznámit s někým kdo má statek. Skupiny jsou teď spíš adresář kontaktů podle různých kategorií. Fórum není všemocné, relativně málo lidí píše do fóra, takže tohle je pouze další možnost jak se můžou lidi kontaktovat. V každé skupině je pouze odkaz na hlavní fórum. Takže veškeré diskuze zůstávají v hlavním fóru (v tomhle směru žádná velká změna nenastala).

Nejspolehlivější způsob jak třídit/prohledávat obsah je podle štítků (popisků,tags), který jsem nedávno zavedl na této síti (panel s názvem "Rychlé hledání"). Štítky každému obsahu přidělují já, takže by to mělo být relativně systematické. Bohužel ning neumí společné štítky pro veškerý obsah, takže to musí být rozdělené na fórum, blogy, fotografie.

 

Eltariel:  :-)

PermaWeb: no, nemáš to snadné :-) Tohle nějak přehledně zorganizovat snad ani nejde. 

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby