Koupili jsme na podzim zahradu/sad, která sousedí s polem, kde řádí zemědělec. Prodat nechce. Letos tam má řepku, odděluje nás jen nižší zídka. Chceme na tom pozemku žít, postavit letos dům. Jak byste řešili "odclonění"? od postřiků, pylu, smradu :-)? Napadají mě vyšší keře např. líska, jeřáb, bez, růže šípková. Prosím o radu, z čeho jiného živý rychle rostoucí plot pro tento účel vytvořit. (Je to v blízkosti (asi 5 metrů) plánovaného domu, takže např. smrky nepřipadají v úvahu) Díky.

Prohlédnuto: 313 x

Přílohy:

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Koupit i to pole.

Vážení, jsem zahradník. A toto vidím jako problém. On na pozemek jede s prvním hnojením i s postřikem v předjaří,a tady opadavé keře nepomohou. Vytvořit plot s úzkých - případně tvarovaných jehličnanů,  to nevypadá  hezky, evokuje to v mysli alej k urnovému háji. Existují stále zelené listnáče, snad by připadalo  v úvahu Ligustrum  vul .' Atrovirens'.

Nešetřit na přípravě půdy to znamená hluboko přerýt, doplnit kompost a hluboce sázet, Vyplatí se mulč, aby pozemek kolem rostlin byl čistý. Spon stačí 5Ocm, hned po výsadbě sestřihnout aby kee rozvětvily. Stačí řada, nemusí být trojspon. 

Ale konečná výška nebude vámi požadovaná.

Pak bych radil buk lesní, Při pravidelném sestřihu ztrácí list až v květnu, kdy raší nový, a nechá se tvarovat. Dojel bych na konzultaci, kdybych věděl kam.

Z pozice lesníka bych spíš než buk doporučil habr. Nedorůstá takové výšky a tloušťky a mnohem lépe snáší tvarování

Děkuji za odpovědi! Napadá mě ještě javor babyka, prý jde také dobře tvarovat?

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby