Zdravím,

nepřebývá někomu ačokča? Na výměnu mám obří Ruskou slunečnici, sareptu (hořčice) a ted nevím co ještě, napište poptávku, mohu lecos sehnat.

S díky A.

Prohlédnuto: 602 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Ahoj, možem Ti poslatˇ, letos som mala parádnu úrodu-zo 6! rastliniek som sklidila 15kg ačokče. Je fakt, že som polievala takmer každý deň a otočené boli na juhovýchod. Napíš koľko toho chceš a kam to mám poslať. Ruskú slnečnicu ešte nemám, aké to má semená? Rozlúsknu to sýkory? Zdravím. S.

Nabízím na výměnu pár ozkoušených "heirloom" luštěnin:Black Calypso na solidní chuckled beans a suché semeno na pečení / vaření.  ( https://www.youtube.com/watch?v=FsMeccyfqRg )  Je to dvě stě let stará keříčková houžev z karibiku se 105ti denní sezónou. 
Bílé "tyčkové fazole" z Apalačských hor od prof. Billa Westa (nižší tyčkový fazol akorát na plot nebo na nižší kukuřici. "Half runner". Fazole mi přijdou nezajímavé, ale plodí pěkně.)
Čočkofazol  (Je k dostání i v Gengelu, ale můj odtama není. Rodina to pěstuje na Letovicku nonstop od první války. Venku je známý jako frost pea nebo pea bean. IMHO taky "halfrunner")
Letos koupené a neozkoušené grex fazole  - kříženec černých tepari a gaucho fazolu. Marek Kvapil o nich píše dobře, ty budu teprv zkoušet. http://www.potravinovezahrady.cz/beefy-resilient-grex-7-postrehu-z-...

Hledám

Původní odrůdy kukuřic vhodných pro "tři sestry". Tedy staré, houževnaté, co na sobě unesou popínavý fazol a nelámou se tolik větrem. Ideálně hickory king, možná golden bantam nebo něco podobného.
Bezpluchý oves z gengelu  "Z Luhačovického Zálesí". Ten můžu eventuálně vyměnit za "noname" bezpluchý oves nízkého vzrůstu z Irska.
"vytrvalou pšenici" (kříženec pšenice a jílku)

Chuckled beans jsou v prvním youtube linku. Zkoušel jsem to a příprava je nezvyk,  ale je to dobré. A teoreticky se tím dá fazolím prodloužit sezóna, ale mě se to napoprvé teda nepovedlo.

V jaké oblasti to pěstuješ a kolik ti malované hory vyrostou? Zatím jsem potkal jen prcky, ale bylo to dycky na vysloveně "nekukuřičných" místech. Vydržej něco?

Taky sháním semínka ačokči, bohužel mi od dvou dodavatelů ani jedno semínko nevyklíčilo. Asi byla stará. Mohu nabídnout semínka dýně Hokaido vypěstovaná v permazahradě.

Děkuji.

Dana

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby