Ahoj všem, už jsem reagovala na nějaké příspěvky, ale pro jistotu ještě takhle....

Začínáme nový projekt...jsme opravdu na začátku, ale máme jasný záměr...jen to provedení by už chtělo konsultovat s dalšími lidmi:-) Chceme koupit menší statek s rozsáhlými pozemky, lokalita: ČR, jen si moc přejeme žít blízko krásné přírody. Statek by sloužil jako naše společné útočiště-něco do začátku, střecha nad hlavou a na pozemcích bychom mohli začít své projekty plus sebeuživení se. Měly by být tak rozsáhlé, aby si na nich nakonec mohl každý postavit svůj dům a měl svou vlastní zahrádku. Statek by pak sloužil jako útočiště pro nově příchozí a hlavně by v něm byly prostory na nejrůznější projekty a záměry:-)

A protože musím jít s dcerkou péct perníčky :-) budu čekat na reakce a napíšu i více:-)

Krásné dny

Prohlédnuto: 639 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Zdravim z Noveho Zelandu. Povedlo sd nam shodou okolnosti a nahod bydlet uz nekolik tydnu bez penez ve spolecnem dome na jedne farme. Az se se ženou vratime do CR, uvazujeme, ze by neco takoveho bylo hezke i u nas. Bylo by fajn znat vic lidi a spolecne to nejak vymyslet. Idealne byt schopni uzivit se na svem pozemku vlastni praci. Tj...tesim se na dalsi komentare a doufam, ze pernicky dopadly dobre!

Zdravíme na Nový Zéland:-) Perníčky dopadly skvěle, díky:-)

   Momentálně jsme dvě rodiny a hladáme vhodné místo. Již jsme viděli nějaké pěkná místa, ale zatím nic vhodného, tak hledáme dál:-) K tomu tak nějak plánujeme a vymýšlíme, co bychom mohli dělat, aby nás to opravdu bavilo a uživilo:-) Zatím máme několik okruhů, kterým bychom se chtěli věnovat a to sadaření, bylinkám a proutí. Samozřejmě krom opečovávání země pro užívení se.

  Také jsme o Vánocích trochu experimentovali:-) a trávili jsme je společně. Bylo to naprosto úžasné. Slovy Alexandra Supertrempa: "Skutečná radost je ta sdílená."

   Takže momentálně shromažďujeme informace, materiál, osivo, společníky:-) a hledáme. No a pevně věříme, že bychom z jara mohli začít:-)

 

Mějte krásné dny, užijte novoroční novoluní a já zas brzo něco napíši:-)

Ahoj, to zní úžasně, moc rádi bychom vás poznali a přidali se...:-)

Tak se přistěhujte k nám do Podkrkonoší, tady to už stejně začíná být alternativci úplně zamořené :-) Všude samá koza, ovce, slepičí traktor, bylinková spirálka, ovocné výsadby, zeleninové záhonky .....   Chudej kraj, tak to lidem začíná jít tak nějak samo i bez permakultury :-)

Takhle to vypada ze ti to snad vadi :)

QNX říká:

Tak se přistěhujte k nám do Podkrkonoší, tady to už stejně začíná být alternativci úplně zamořené :-) Všude samá koza, ovce, slepičí traktor, bylinková spirálka, ovocné výsadby, zeleninové záhonky .....   Chudej kraj, tak to lidem začíná jít tak nějak samo i bez permakultury :-)

mastnacek: dokud nemám sousedy s kozou za plotem, tak nevadí :-)

Co máš proti kozenám??? To jsou hrozně fajn zvířata...:-D

Díky za fajn pobavení...:-D Ale já osobně teda ještě v čr neviděla ani jedinou kozu, co by lezla/skákala po stromech... Ale jinak dobrý...:-D

QNX říká:

Kozy jsou bestie a myslim ze kdyby jim nekdo nedaval zrat tak si vylezou i na strom. Ty obrazky to je jak z planety opic v kozim podani .)

Ano, hledám pozemek a rád bych se připojil. 

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby