http://www.pagopago.org

Ahoj,hledáme spolupracovníky pro mezinárodní organizaci zabývající se sázením a pěstováním pravokořeněných krajových odrůd stromů a keřů.

Organizace zatím není registrovaná v ČR.V současné době nakupujeme v ČR půdu.Pozemky jsou v oblastech-Dolní Zálezly,Liberec,Kořenov,Drysice,Olomouc,Lupenice  kde na jaře začneme se školkařskou a sadební činností.

Máte-li zájem se zapojit kontaktujte nás.

mail:napouti@centrum.cz

http://www.pagopago.org

Hledáme lidi:pro reg.a vedení org.v ČR včetně dotačních titulů-aktuálně pro nadcházející rok sady a vodní zdroje,dobrovolníky pro výsadby, školkování,sběr genetického materiálu.

Nabízíme možnost užívat půdu na které hospodaříme,sazenice pěstovaných stromků a keřů.

První co udělej,vyber semena z ovoce které jíš a dej je do ledničky.máš-li strom můžeš ho vysadit.

Nemáš-li kde bydlet postav si stan,jurtu,tee-pee...a žij na krásných místech,sázej stromy a naslouchej jim.

Prohlédnuto: 813 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Ještě doplňuji telefon:776 131 404

Válka je blbost-Sázejte stromy,Všechny sociální,ekonomické a ekologické problémy světa můžeme vyřešit výsadbou stromů

Co u tebe znamená pojem "pravokořený strom"? 

děkuji za objasnění

Ahoj,pravokořeněný strom roste na pravých,neboli vlastních kořenech.Pěstovaný ze semen na stanovišti.nebo hřížením matečnice.Každé přesazení vede k poškození terminálního kořene,a následného vyvynutí mělkého kořenového systému náchylnému k vysychání proto jsou časté zásušky u tříletých sazenic.Tímto nešvarem trpí také pravokořeněné hřížence,jelikož chybí kůlový kořen.

Pravokořeněný strom vyroste ze semene a není člověkem dále upravován,roubováním a štěpováním.

Strom a člověk mají mnoho podobného,představte si,sebe jako svobodnou bytost která není určena pro ekonomický růst společnosti.Takové jsou pravokořeněné stromy.Jsou svobodné,silné a ukazují cestu bytostem,které hledají svobodu.

Pěstuje-li člověk pravokořeněné stromy stává se také takovým,i jemu počnou růst kořeny a záhy pochopí,že jedinou cestou ke skutečné svobodě je bojkot systému,systém je dobrý,ale zbytečný,není třeba ho rušit,ale je třebe ho

!!! naplnit !!!

Uskutečnit svobodnou společnost,kde lidé nejsou povinováni prací pro systém produkující zbraně a ničící životní prostředí,čímž uvádí sebe samy v otroctví.Lidé jsou povinováni jedině láskou,jelikož z lásky jsme přišli na tento svět.Tento svět je symbiotickým systémem.Kde jedno podporuje druhé.Jako kořeny podporují růst koruny a koruna růst kořenů.

Představte si společnost lidí,kteří nepotřebují auta,silnice,ledničky,počítače,zbraně....taková společnost nepotřebuje nadprodukci,jelikož nepotřebuje peníze.

Představte si lesy pravokořeněných ovocných stromů .

Aha, takže prostě semenáče bez údržby. Je to tak?

A co tedy znamená školkaření a sadební činnost  pro  "pravokořený semenáč" , když se vlastně nesmí přesazovat, aby se mu nepoškodil terminální kořen?

Děkuji za trpělivost

J.

Ahoj,na místě kde plánujeme výsadbu tedy na daném pozemku se připraví hlubokým rytím plocha,tato plocha musí být připravena co nejpečlivěji aby půda byla kyprá pro dobrý rozvoj kořenového systému a následné vyzvednutí, do které se brzy na jeře provede výsev semen tato plocha je chráněna plotem,odtud se 1-2 leté sazenice dle vzrůstu rozsazují na danou plochu stejným způsobem jako lesní sazenice tedy ve sponu 1*1m max1,5*1,5m.Výsledkem této výsadby je zcela zapojený a stabilní porost.

Jedná se tedy o jednu operaci bez odstaňování zeminy na kořenovém balu.To je důležité,jelikož zemina obsahuje mykorhýzu zajištující výživu a rychlou adaptaci na nové místo ještě v době kdy kořenový systém toho není schopen,nebo v omezené míře.

U větších semen-Vlašský ořech,jedlý kaštan,sladký dub,je možný přímý výsev místo pro výsev je nutné zbavit travního drnu,místa je nezbytná označit kvůli vyžínání.

Vzhledem k výsadbě mladých sazenic je třeba zajistit vyžínání v průběhu 3 let.Stejně jako v lese.

Přesazovat bez poškození kořene je možné max. 2 leté sazenice.

Výsledkem této výsadby jsou silné stromy s mohutným kůlovitým terminálním kořenem a to i u jabloní.Chceme-li u jabloní zajistit danou vlastnost bereme osivo z jednodruhových sadů.Nebo skupin u nichž nehrozí sprášení s jinou odrůdou.Nebo zajistíme opylení samy z květu na květ.

Josef Čermák

Jitka M. říká:

Aha, takže prostě semenáče bez údržby. Je to tak?

A co tedy znamená školkaření a sadební činnost  pro  "pravokořený semenáč" , když se vlastně nesmí přesazovat, aby se mu nepoškodil terminální kořen?

Děkuji za trpělivost

J.

Díky za podrobnosti. Držím palce a informujte jak se Vám daří.

Třeba budeme moci za pár let porovnat jak se daří různým výsadbám.

Ovoce se bude setřásat pro získávání osiva k dalšímu pěstování stromů, dužninu možné využít pro výrobu marmelád a moštů. Z některých semen vysokokmeny nevyrostou. Je to vlivem dlouhé šlechtitelské tradice v České kotlině. Ovoce z nich  je možné trhat na uskladnění.

Ovoce budou sbírat a zpracovávat dobrovolníci, semena přijdou organizaci a jedlé produkty pracujícím pro jejich vlastní spotřebu.

Pomůžeme jim založit školku vyškolíme je a vyvěsíme jejich pozemek na našich stránkách.

Je mnoho lidí,kteří chtějí sázet stromy,ovšem chybí možnosti a záruka kontinuity.

Lidé kteří chtějí spolupracovat přistupují na to ,že na jejich pozemek mohou chodit jiné bytosti jejichž záměrem je pomáhat a najíst se.Uskladňují semena a pěstují další stromy pro výsadby.Jde o získání přístupu k osivu pěstovanému na území ČR.Pro výsev v nových oblastech.

Jakmile najdeme v Čechách odpovědný realizační tým.Zveřejníme nabídku pro lidi kteří mají nevyužité pozemky a mají zájem je podobně využívat a nepodnikají v zemědělství.Od podzimu 2015 do r.2020 je vypsána dotace na výsadbu sadů

podmínkou je udržitelnost po dobu 10 let a převedení do režimu sad na stavebním úřadu.Dále je vypsána dotace na udržitelnost sadů po dobu 5 let.Podmínkou dotace je zemědělská živnost a plocha pozemků 1 ha.v daném k.ú.Nabídka bude                                                                                    A.podpora vlastních realizací u majitelů pozemků nad 2 ha.

                                                                                           B.U majitelů pozemků do 2 ha Smlouva o pronájmu na 10 let s tím,že zajistíme dotaci na výsadbu sadu.podmínkou je,že majitel bude pozemek po dobu 10 let udržovat dle podmínek vydanýmiSZIF,včetně podmínek ÚKZÚS pozemek nesmí prodat.Po deseti letech vzájemné spolupráce mu zůstane plodící sad.

Pozemky ve vlastnictví organizace budou osázeny stromy dle principu jedlého lesa bez ohledu na dotační tituly a bude sem umožněn vstup a užívání každému.Více  REWILDING.Na této Zemi je možné žít ,nebudeme-li ji  využívat k zisku,ale pouze k vlastní obživě a zachování života.

.

Ahoj,v soucasne situaci je dobre uvazovat v globalnejsim meritku,nejde o tvoji zahradku a 4 ha,z hlediska funkcnosti krajiny se jedna o prvek,ale maleho vyznamu.To jestli ti vlasaky porostou ovlivnuje situace v Africe.Tvoje vlasaky zpetne ovlivnuji situaci ve spanelsku.

tudiz je jedno cim plochu osadis a jestli bude osazena jednodruhovou kulturou 4 ha proste nejsou monokultura.Vlasak z hlediska vyzivy je strategickou potravinou nejen pro lidi,ale i pro zver,pokud sad neni oplocen nezustane na jere ani jaderko .

Tyto blokove vysadby maji velky vyznam pro naslednou implikaci osiva do okolni krajiny prave migrujici zveri,napr.Oresaky,lisky vcetne ovocnych drevin.Zver casem donese do tveho sadu osivo jinych drevin a sad se doplni.

Vysadite li stromy huste samotne koseni je bezpredmetne jelikoz pod zapojenou korunou temer nic neroste.Jde o to zbavit se predstavy sadu.misto beznych 500ks-ha u polokmenu das 1000ks-ha.

Pokud hospodarite na zivnostak muzes vyuzit dotace pro vysadbu sadu ,nebo pro udrzbu, formulare a podklady dostanes u mistne prislusne SZIF statni zemedelsky intervencni fond.Jsou tri tituly intenzivni sad 800euro-ha,neboobecny sad-400euro-ha,nebo krajinotvorny sad-100euro-ha,Pokud nehospodarite na zivnostnak muzete vyuzit dotace agroenviromentalni opatreni take na SZIF,z teto castky se vam pokryje i pripadna uplata za koseni.

Jde tedy skutecne o to sazet a nemyslet pouze na vlastni bricha jelikoz Vase bricho se toho orechu treba ani nedozije.

A ti po nas to radi posecou jenze orechy budou uz tak velke,ze nebude co sekat.

Shrnuto:je super ze uvazujes o vysadbe,stat ti dava financni podporu,pokud si na to i tak netroufas muzeme od tebe jako organizace pozemky pronajmout s tim,ze s tvoji spolupraci tam stromy vysadime a zajistime papirove odbyt ovoce.Nam se jedna o zdroj osiva a to v objemech tun tudiz tvoje 4 ha vlasaku jsou vytanym zdrojem.Ale pevne verim,ze to zvladnes.4ha jsou uz plocha dostatecna pro vlastni financni udrzitelnost.Pokud jeste nemate zivnostak muzete vyuzit dotace pro zacinajici zemedelce neco kolem 40000euro jedna se o dotaci v bodovem systemu.

Moznosti je mnoho je dulezite zacit sazet a pro to je treba pozemky prevest na sad na stavebnim urade.

Pote zaregistrovat na UKZUS.Zasadit,posekat jednou za rok do konce rijna.

PS:Jednou z moznosti je take zalozit spolek vlastniku pudy za ucelem vysadby sadu-kazdy bude hospodarit na sve pude spolek bude fungovat jako pravni osoba s zemedelskou cinnosti,Bude vybirat dotace za vsechny platit dane a rozdelovat.nakupovat a vlastnit potrebnou techniku k teto cinnosti a zajistovat tyto operace-Jako treba vcelarsky svaz.Vysledkem bude obrovska plocha vysadeb a zdroj osiva pro osazeni planety-alespon te nejblizsi,v meziradi se mohou pestovat mlade stromky...

To uz je myslim udrzitelny obraz.

Jsme do konce ledna mimo Evropu,studujeme moznosti a realizace vysadeb v subtropickem pasmu.

Po navratu bychom se radi sesli se vsemi zajemci o tuto tematiku a zalozili za timto ucelem spolek v CR.

S laskou Joza a Katja.

Ahoj ,oko pláče,stromů ubývá a voda mizí. Evropa investuje miliardy do ochrany přírody,ale ne do výsadby stromů.Ochrana přírody je :výroba košů,cedulí,reklamních hesel,cest,zdí,kotlů,komínů,polystyrenu na fasády...Ochrana přírody je největší paradox současnosti.Čím více ji chráníme tím je jí kolem nás méně.

Opuštěných sadů přibude,jelikož ovoce dostalo normu,řešením je vlastní produkce-mošty,marmelády...ale jabko nesmíš ukazovat,protože jabko-vypadá jinak.Viz jde o obchodní normy v odvětví ovoce a zeleniny, a kterým se uvedené prováděcí nařízení opravuje. Vydáno dne: 22. 6. 2013 .

Dotace se podávají do konce března   www.dotacni.info

Jožka

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby