má někdo praktickou zkušenost s instalací a provozem vodní mikroturbínky SETUR DVE 120...???

Prohlédnuto: 4950 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Zkušenost nemám, ale dost mě to zajímá, protože bydlíme u menší říčky asi 1 km pod MVE, což je dost blízko pro vybudování další MVE. Netušil jsem, že něco takového existuje. Je to moc zajímavá mašinka:-)
no vidíš, ogare...a není ani moc drahá, co...??? pak ještě existuje mobilní mikroturbínka CINK, ale ta firma již neexistuje...před cca 3 léty mi jí někdo nabízel přes inzerát...mohl bych ti třeba zaslat kontakt, třeba bude ještě k mání...k provozu stačí přívod vody požární hadicí... 
Ty jo bezlopatková turbína, to mi připomíná geniální Teslův vynález, Teslovu turbínu, docela škoda, že to nedotáh až do praxe. http://mve.energetika.cz/jineturbiny/tesla.htm

Ale je to teslova turbína a je dotažená do konce..... Má vysokou účinnost, chybí však výrobce a ušmoulet to ve svěráku bude potíž....Já si vytvořil na řece svitavě plovoucí  generátor. dva plováky ze sudů a navařených kornoutů nesly  lopatky z podélně rozřízlých sudů. Bylo jich 8.Přes převod 1 ku 100 to roztáčelo alternátor z vojenské tatry.Standartních 800 watů a po dešti i 1200. Kamarád mi to zapojoval a myslím, že tam bylo statorové vinutí  vyměněno za permanentní magnety. Výrobní cena vč řetězů k ukotvení ke břehu byla 2500kč vč elektrod na svařování.

Chtěl jsem jich dát 6 za sebe a ... pak jsem chalupu prodal a nyní mám potok sice u svého pozemkuu,ale 600 metů daleko.....
Michal Štefek říká:

Ty jo bezlopatková turbína, to mi připomíná geniální Teslův vynález, Teslovu turbínu, docela škoda, že to nedotáh až do praxe. http://mve.energetika.cz/jineturbiny/tesla.htm
Myslel jsem to tak, že to není celosvětově vyráběno, jako jiné jeho vynálezy, třeba motory na střídavý proud, tachometry, nebo neonové trubice....atd.
Marek Kvapil. Setur funguje dobře, jestli máš vhodné podmínky, tak za úvahu by to stálo. Instalací v ČR pár je, tak by nebyl problém se na to podívat v provozu.
Jo, ta cena je velmi dobrá. Za nabídku kontaktu díky, kdyžtak bych dal vědět, ale nejdřív si to musím prostudovat.

RADIM BUFFALO TOBIAS říká:
no vidíš, ogare...a není ani moc drahá, co...??? pak ještě existuje mobilní mikroturbínka CINK, ale ta firma již neexistuje...před cca 3 léty mi jí někdo nabízel přes inzerát...mohl bych ti třeba zaslat kontakt, třeba bude ještě k mání...k provozu stačí přívod vody požární hadicí... 
No to by bylo skvělé, vidět tu věc v akci. Víš o nějakých konkrétních místech?

QNX říká:
Marek Kvapil. Setur funguje dobře, jestli máš vhodné podmínky, tak za úvahu by to stálo. Instalací v ČR pár je, tak by nebyl problém se na to podívat v provozu.
Marek Kvapil: Něco domluvíme a pojedeme se na to podívat. Já se rád přidám také. Nějaké místo vyberu a dám vědět.
Supr.

QNX říká:
Marek Kvapil: Něco domluvíme a pojedeme se na to podívat. Já se rád přidám také. Nějaké místo vyberu a dám vědět.

Dokonce už někdo zpracoval diplomovou práci na téma teslova turbína:

http://dl.uk.fme.vutbr.cz/zobraz_soubor.php?id=273

uff, tak to je pro mě uplně nový poznatek, díky.. pročetl jsem setur web, i tu diplomku a rad bych to videl i v provozu.

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby