QNX
 • Česká republika
 • Blogové příspěvky
 • Diskuse (2775)
 • Akce
 • Skupiny (3)
 • Snímky
 • Fotoalba
 • Videoklipy

Přátelé uživatele QNX

 • Tomas Novak
 • Jiří
 • Lukáš Novák
 • H
 • MarekSk
 • Igor Surovy
 • Marion
 • Poustevník
 • Merlin
 • MarOber
 • Věra Siváková
 • Ivana Mertová
 • Marek Šedivý
 • Josef Nepovím
 • Kuba Černý

Skupiny uživatele QNX

Diskuse uživatele QNX

Proč umřel permaweb?
33 odpovědí 

Proč umřel permaweb? Všechny zahrádkáře, anakulturníky a pseudopermakulturníky přetáhnul facebook? To by se tady zase mohla začít probírat permakultura, ne? :-)Pokračování...

Byla zahájena tato diskuse. Poslední odpověď od Tomáš Svoboda v úterý.

Mulčování štěpkou
7 odpovědí 

Pořád se u permakulturníků setkávám s problémy spojenými s mulčováním  rozšířenou metodou "karton+sláma".  Snad se časem dočkáme ústupu této pochybné metody. Jako náhradu se snažím propagovat…Pokračování...

Byla zahájena tato diskuse. Poslední odpověď od Tomáš Heřman 4. 30, 2015.

Semenaření z F1 hybridních odrůd
12 odpovědí 

Máte zkušenosti s výsevem semen pocházejících z hybridů F1? Jde mi o praktické zkušenosti s využitím generací F2 a následujících, především u zeleniny. Podle toho co jsem zatím nastudoval by v…Pokračování...

Byla zahájena tato diskuse. Poslední odpověď od QNX 3. 7, 2015.

Přípravky proti slimákům
19 odpovědí 

Člověk by neměl moc studovat, vede to ke ztrátě iluzí Zase jsem se v něčem moc vrtal a teď jsem naštvanej. Už několik let chválím Přípravek proti slimákům - Ferramol. Dokonce i na kurzech jsem ho…Pokračování...

Byla zahájena tato diskuse. Poslední odpověď od Peťa Lukšů 1. 14, 2015.

 

Stránka uživatele QNX

Nejnovější příspěvky

Uživatel QNX odpověděl(a) do diskuse Jedlé trvalky uživatele Mike Dundee.
"Mike Dundee: Jasně, experimentovat je potřeba a já budu rád, když se na tu práci najdou nadšenci. Jen tomu sám moc energie nebudu dávat. Například topinabury jsem letos dal naposledy,…"
včera
Uživatel QNX odpověděl(a) do diskuse Jedlé trvalky uživatele Mike Dundee.
"Mike Dundee: Možné je samozřejmě lecos. Aby to bylo navíc bylo i funkční, tak se na to musíš dívat jako na celek. Tedy vedle té pěstované plodiny vzít v úvahu i výnos,…"
včera
Uživatel QNX odpověděl(a) do diskuse Jedlé trvalky uživatele Mike Dundee.
"Tomáš Svoboda: Plnohodnoté jídlo na 2-4 hodiny, to může být klidně i půst, když se pak najíš. Esenciální aminokyseliny jsou z bílkovin! V "koření"  a…"
středa
Uživatel QNX odpověděl(a) do diskuse Jedlé trvalky uživatele Mike Dundee.
"Mike Dundee: Jo, tvar, barva i velikost sedí.  Pěstuje to v takové bedně s pískem a slámou. Hele já to neřeším, já jenom montuju a demontuju tu bednu :-D Batáty zase pěstoval (nebo…"
středa
Uživatel QNX odpověděl(a) do diskuse Jedlé trvalky uživatele Mike Dundee.
"Mike Dundee: Dioscorea batatas pěstuje moje máma, před pár dny ho sklízela a náhodou jsem byl u toho. Sklidila překvapivě velké hlízy. Pěstuje to už asi třetím rokem. No, bez práce to teda…"
úterý
Uživatel QNX odpověděl(a) do diskuse Jedlé trvalky uživatele Mike Dundee.
"Zatím spíš takové "koření" a "zelenina", nic moc k pořádnému jídlu. Do této kategorie by se dalo zařadit nespočet dalších rostlin. Problém je…"
úterý
Uživatel QNX odpověděl(a) do diskuse Druhý pokus uživatele Láskomír Dobrotivý.
"Vlasatej: Já mám kde, vím jak, a mám dokonce i z čeho ........ ale kdyby mi tady postavil veřejnou sušárnu, chodili by mi sem lidi."
úterý
Uživatel Tomáš Svoboda odpověděl(a) do diskuse Proč umřel permaweb? uživatele QNX.
"Jedlé trvalky: Rozdělil bych je na divoké, co rostou přirozeně kolem nás. Těch je opravdu spoustu a osobně je k jídlu preferuji. Výrazná a nezvyklá chuť je jen o zvyku. A jedlé trvalky (nebo…"
úterý
Uživatel QNX odpověděl(a) do diskuse OSVČ - jak si na sebe vydělat uživatele Vlasatej.
"Vlasatej: Neříkám, že máš kupovat btc za 175k ......... já jsem říkal nakupme BTC, když byl za 300Kč (a to jsem hodně zaspal, chtělo to do toho naskočit ještě dřív). Riziko tam samozřejmě je,…"
úterý
Uživatel Radek Kalfus odpověděl(a) do diskuse Proč umřel permaweb? uživatele QNX.
"...takže nějaké pěkné nové vlákno o promítnutí základních PK principů do praxe? :)"
úterý
Uživatel QNX odpověděl(a) do diskuse Proč umřel permaweb? uživatele QNX.
"Mike Dundee: Problém těch guildů je v tom, že jsou nepřenosné.  Někomu to může fungovat, napíše o tom knihu ........ a čtenářům to už fungovat nebude. Téma je to zajímavé, ale…"
úterý
Uživatel QNX odpověděl(a) do diskuse OSVČ - jak si na sebe vydělat uživatele Vlasatej.
"Když jsem permakulturníkům doporučoval nákup BTC a rozjetí BTC-LETS, byl BTC za 300Kč, nedávno byl za 175 000Kč. Já myslím, že to nebyla špatná investice, ale nikdo se tenkrát nepřidal.…"
úterý
Uživatel Mike Dundee odpověděl(a) do diskuse Proč umřel permaweb? uživatele QNX.
"9) a ještě jedno téma mě napadá - systém živých mulčů - kde má člověk furt brát slámu a štěpku ? V zahraničí lidé experimentují s různými…"
pondělí
Uživatel Mike Dundee odpověděl(a) do diskuse Proč umřel permaweb? uživatele QNX.
"1) Chápu, že v některých knížkách jsou příliš zjednodušené. Já ti ale argumentoval výňatky z knihy "Forest Gardening" od Crafwforda, který s tím má asi nejvíce zkušeností v mírném pásmu. Právě jeho rozumy podložené dlouholetým pozorováním v jeho…"
pondělí
Uživatel QNX odpověděl(a) do diskuse Misto pro souzneni uživatele Láskomír Dobrotivý.
"Martin Horňák: A co ti na tom není jasné? Vysadíš brambory a sníš divočáky :-D Jak poprvé budeš muset přelézat plot s divočákem na zádech, tak tě hned to…"
pondělí
Uživatel Martin Horňák odpověděl(a) do diskuse Proč umřel permaweb? uživatele QNX.
"přesně tak, neexistuje jedno funkční řešení, proto se řídím "pozoruj a jednej", akorát to bere čas, což se ne každýmu líbí :)"
pondělí

Nástěnka (3 komentářů)

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity PermaWeb!

Přidejte se ke komunitě PermaWeb.

V 0:04 1.Březen.2014, uživatel Petr Donát řekl...

teď mě tak došlo že jsem prošvihnul ten Lánov .. asi před půl rokem ..
pohybuješ se někdy kolem Prahy ? jedna kolegyně tam zrovna řeší nějakou přírodní vodu, trochu podmáčenej pozemek a chtěla by tam tu vodu nějak zachyti.

V 16:42 2.Březen.2012, uživatel Petra Stejskalová řekl...

Chci se ještě vrátit k té transmutaci, ale už se mi nechce psát to do diskuse :-) Řekla bych, že problém netkví ani tak v českém školství, ale spíš v jakémsi permanentním husitství v nás. Někdy mám dojem, že hustita vyrážející do války za svou osobní interpretaci pravdy je nám Čechům mnohem podobnější než geniální idiot Švejk. Jedním z důvodů oněch náboženských válek bylo naše roztomilé přesvědčení o tom, že nám nějakej "falář" nebude přece přežvejkávat, co v té bibli stojí - máme přece oči, ne? A přitom jsme zapomněli (totiž naši husitští předkové :-) ), že ten farář je na tu bibli odborník, jako my jsme odborníci na to které své řemeslo. Že řada z těch farářů byla na baterky, to na tom nic nemění, však mezi námi nefaráři je také pěkná řádka pitomců a nešiků. A protože si naši kališničtí pra-pra-prapředkové nakonec do značné míry prosadlili svou, máme tady tohle "husitství" dodnes - a v kombinaci se "svobodou" je to mnohdy dost únavné. 

Musím se přiznat, že s postupujícím věkem čím dál víc oceňuji svobodu a úměrně tomu víc a víc mi leze na nervy "svoboda". Uvěřit tomu, že pan XY skutečně nejí, že indický fakír skutečně levituje či že Lazar skutečně vstal z hrobu mi vlastně nedělá potíže (čímž neříkám, že tomu všemu věřím), ale jeví se mi jako absurdní vidět v těchto činnostech něco, co se dá (téměř na požádání) paušálně použít pro všechny. Pokud by to však bylo možné, ušetříme sice Zemi (i peníze) svým nejedením a nelétáním letadly, zato ji zcela udupáme svým opakovaným zmrtvýchvstáváním a nakonec ji plošně transmutujeme třeba v Jupiter :-)

V 11:31 18.Únor.2012, uživatel milada stehlikova řekl...

jste to vy :) tento obrazek mam jen s jednou rodinkou spojen :) vy fusujete do slamy ja myslela ze vam baracek stale stoji?....PS: v lete sem na dlouho v cechach urcite vas chci navstivit.

 
 
 

© 2017   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby