EU chce regulovat pěstování ovoce a zeleniny v zahradách

Evropská komise pracuje na revizi evropského trhu osiva v podobě nařízení (EU Přípravné papíru v originále, v angličtině). K tomu, aby rozhodnutí Evropského soudu je legalizována v červenci 2012: Zemědělci se mohou prodávat pouze oficiálně schválené semeno. Zatím staré a vzácné odrůdy osiva byly vyloučeny, které byly chovány v starobylé tržní ekonomiky a obchodu, obvykle v malých množstvích. Pokud se jedná o plánech Komise, drobní zemědělci či soukromé osoby nemohou dát ani sama chované semena v budoucnu.

Mnoho běžných zelenina a obiloviny jsou tedy mizí z pěstování, kritizují rakouské ekologické organizace. Povinná registrace všech druhů by vedlo k úplnému sjednocení. Malý měřítku zemědělství je tak zcela vyloučena ze semen sdílení, se píše v textu doprovázející společnou petici Noemovy archy a Global 2000. Pro ně je připojen proces pro typy semen s nepřekonatelných administrativních a finančních překážek schválení. Kromě toho, ekologové se obávají přísný úředním dohledem. Při výměně odrůdy neschválených seed hrozí vysoké tresty.

Zbohatlíci normalizace jsou výhradně potravinářské korporace, které dnes rozdělují převážnou část trhu semen mezi sebou (zde). Po celá léta, činí haly zemědělství v Bruselu náladě pro další krok na cestě semen kartelu. Cílem je řídit celý produkci potravin o několik velkých korporací. Již menší soutěžitelé jsou nuceni zobrazením Monsanto a Co použity výhradně koupit jejich semena. V budoucnu, nyní hrozí správní sankce.

Spotřebitelé mají trochu větší svobodu volby, co končí na talíři, podle otevřeného dopisu z více než tucet evropských environmentálních organizací Komisi a Evropském parlamentu. Méně rozmanitost horká i méně barev a chutí, a nakonec i méně kvalitní potraviny. To volá po kompletní restrukturalizaci nyní probíhajícího reformního procesu. musí osivo uživatelům větší odrůdovou rozmanitost zpřístupnit, a to zejména druhů, které jsou přizpůsobeny místním podmínkám. To by pomohlo snížit používání pesticidů, hnojiv a vody a ke snížení znečištění půdy a vody.

Iniciativy, jako jsou ty, ekologických organizací nebo na žádost Strany zelených v rakouském parlamentu, ale pravděpodobně nebude mít žádný vliv, pokud několika členských států proti plánované regulaci dojde. Přesto rozhodnutí nebyla provedena. Evropská komise předloží svůj návrh na 6. května, po kterém Parlament EU musí se s tím vyrovnat.

Pokud parlamentu tím, že mává nařízení, mohou soukromé osoby již distribuovat své v ovocných a zeleninových výrobků, nejsou-li přání standardů Monsanto splnění norem EU.

To svědčí o nedostatku demokratické legitimity EU, že taková důležitá rozhodnutí jsou přijímána bez občané všimli, o tom nic. Je Nařízení jednou rozhodli, jsou skupiny potravin v pravé a občané na obranný a bude mít největší potíže při vytváření právní předpisy vrátit zpět.

Poslanci Evropského parlamentu by měli mít ani přečíst požadavek pro regulaci.

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2013/04/23/eu-will-anbau...

Prohlédnuto: 316 x

Komentář přidal(a) Ekozámeček Stroupeček dne 12.Březen.2016 v 9:48

Nj, ale co s tím? Má vůbec člověk šanci tomuto nějak zabránit, aniž by musel vstoupit do Evropské komise a od základů to tam nakopat a překopat?

Komentář přidal(a) Maxim Voroncov dne 12.Březen.2016 v 14:10

Poznej svého nepřítele a měj ho v mer-ku (od slova měřit), jak se říká. A dá proto jsem založil Projekt Země děje. Není třeba lézt do komise. Je na čase to začít ignorovat. 

Časy se mění, co bylo, není...

Komentář přidal(a) Ekozámeček Stroupeček dne 13.Březen.2016 v 20:22

Inu já to ignoruju jak se dá...Třeba meditací, zpěvem manter, myšlenkami na to že svět je zase v rovnováze a zdravý...sázením starých odrůd stromů a keřů (letos jsme objednali dalších 50 kousků pro náš jedlý lesík:), mno ale pak otevřu Permaveb a přečtu si co je výš a říkám si že to ani jsem neměl číst, aby mě nertefilo:)

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity PermaWeb!

Přidejte se ke komunitě PermaWeb.

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby